Dom-Eko buduje „Na fundamentach historii”

W środę 24.06 przy ulicy Zagórze 9 w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa “Na fundamentach historii” poświęcona odkryciom na Ostrowie Tumskim.

Dokładnie w tym miejscu swoją inwestycję – Tumsky Residence – buduje jeden z członków naszego Oddziału, firma Dom-Eko. Zanim jednak mogła ona rozpocząć prace inwestycyjne, w miejscu przyszłej budowy przeprowadzono kompleksowe badania archeologiczne we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. W ich trakcie odkryto wał obronny grodu Piastów o grubości 40 metrów i wysokości nawet 12 metrów, którego pochodzenie naukowcy datują na rok 968 r.!

Ścisła współpraca wszystkich stron pozwoliła sprawnie przeprowadzić badania. Szczególne podziękowania należą się profesorom, ekspertom, archeologom, pracownikom Dom-Eko, współpracownikom, jak i pracownikom z ramienia Miejskiego Konserwatora Zabytków. – powiedziała podczas konferencji Agnieszka Banaszak, Prezes Zarządu EKO z Dom-Eko i Wiceprezes Zarządu PZFD Poznań.

Oddział Poznański PZFD reprezentowali także: Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu i Joanna Janowicz, Wiceprezes Zarządu. Działania firmy Dom-Eko to przykład świadomego i odpowiedzialnego podejścia do inwestycji, z poszanowaniem historii. Gratulujemy i życzymy powodzenia przy realizacji projektu!