O prognozach i trendach na pierwotnym rynku mieszkaniowym Poznania i aglomeracji poznańskiej oraz o misji Eco Avengersów, Poznań 6 grudnia 2019

Analiza rynku nieruchomości na podstawie badań firmy Reas/JLL* oraz wyniki prac zespołu Eco Avengers** to główne tematy organizowanego przez Oddział Poznański PZFD spotkania z przedstawicielami urzędów i instytucji miejskich oraz deweloperów niezrzeszonych, które będzie miało miejsce już w piątek 6 grudnia 2019 roku w Centrum Konferencyjnym Młyńska 12 w Poznaniu.

 

*Firma Reas/JLL wystąpi z prezentacją raportu „Prognozy i trendy na pierwotnym rynku mieszkaniowym Poznania i aglomeracji poznańskiej”, udzielając odpowiedzi na pytania: Jak długo jeszcze potrwa hossa? Jak zmieniają się ceny na rynku nieruchomości? Czym charakteryzuje się klient i czego oczekuje od mieszkania, które nabywa inwestycyjnie lub na własne potrzeby mieszkaniowe?

**Celem pracy zespołu jest wsparcie deweloperów poprzez opracowanie Eko Przewodnika, pozwalającego w czasach kryzysu klimatycznego, na budowanie miast w duchu zrównoważonego rozwoju i z poszanowaniem środowiska naturalnego. Tematy deweloperskiego Eko Przewodnika to między innymi: odpowiedzialna budowa inwestycji, eko procesy przed oddaniem projektu, dobra energia – zdrowszy prąd, jak obniżać temperatury architekturą, gospodarka wodna w dobie suszy, mobilność – zrównoważony transport przyszłości, rozwój zaangażowanych, szczęśliwych i zdrowszych społeczności lokalnych, ochrona owadów oraz eko edukacja. Dekalog ostatniej szansy to jedna z pierwszych inicjatyw Eco Avengers, podobnie jak akcja sadzenia drzew, czy też ratowania pszczół. Ekologia to jeden z coraz wyraźniej zaznaczających się na rynku nieruchomości trendów, nieunikniony kierunek rozwoju miast przyszłości.
Wśród zaproszonych gości przedstawiciele urzędów i instytucji miejskich, w tym Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Zieleni Miejskiej, Aquanetu oraz grupy Veolia, prawnicy i deweloperzy niezrzeszeni.