Oddział Poznański PZFD zaprasza na szkolenie stacjonarne “Odbiór, rękojmia za wady i gwarancje na rynku deweloperskim”.

Szanowni Państwo,

Oddział Poznański PZFD zaprasza na szkolenie stacjonarne Odbiór, rękojmia za wady i gwarancje na rynku deweloperskim.

Szkolenie odbędzie się w Hotelu Puro w Poznaniu przy ul. Stawnej 12 w dniu 1 marca 2023 r. w godz. 11.00 – 15.00. Rejestracja uczestników od godz. 10.30. (sala na parterze budynku)

Prelegenci:

Adwokat Michał Rutkowski

Wspólnik w Kancelarii Prawnej Graś i Wspólnicy sp.k. Świadczy wieloaspektową pomoc prawną podmiotom funkcjonującym na rynku nieruchomości. Posiada doświadczenie w dziedzinie obsługi inwestycji deweloperskich. Opiniuje umowy zawierane w procesie inwestycyjnym oraz udziela wsparcia prawnego w zakresie ich wykonywania. W swojej praktyce wykonuje również audyty prawne nieruchomości – due diligence.

Prawnik Klaudia Petrus – Sobczak

Aplikant adwokacki III roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Członek zespołu Działu Nieruchomości Graś i Wspólnicy sp. k. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze prawnej deweloperów. W obrębie jej zainteresowań i zdobytego doświadczenia leży również regulacja prawna funkcjonowania organizacji z sektora pozarządowego w Polsce. Obszary jej specjalizacji to prawo nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Prawnik Dorota Dymyt – Holko

menager projektów, prawnik ds. ryzyka budowlanego. Absolwentka SGW w Warszawie, doktorantka na wydziale prawa Uczelni Łazarskiego. Prelegentka na wydarzeniach branżowych w tematyce odpowiedzialności dewelopera za wady.

W programie szkolenia:

  1. Podstawy odpowiedzialności dewelopera za wady lokalu mieszkalnego.
  2. Rękojmia a gwarancja.
  3. Rękojmia na podstawie starej ustawy deweloperskiej.
  4. Rękojmia a nowa ustawa deweloperska.
  5. Wada istotna/ nieistotna.
  6. Kto może zgłaszać wady lokali/ części wspólnych/ procedury zgłaszania.
  7. Procedury odbiorowe na podstawie starej i nowej ustawy deweloperskiej. Protokół zdawczo- odbiorczy, instrukcje obsługi budynku oraz lokalu, przeglądy techniczne.
  8. Przygotowanie lokalu do odbioru i zarządzanie przekazaniami.

Serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniu. Dla członków i partnerów jest bezpłatne.

Zapisy w Strefie PZFD.

Liczba miejsc ograniczona. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu prosimy o powiadomienie z wyprzedzeniem (nieusprawiedliwiona nieobecność wiązać się będzie z naliczeniem opłaty w wysokości 200 zł/os.).