Pracodawca w kryzysie – zapisz się na szkolenie poznańskiej Grupy Prawnej 07.12.2022

Rosnąca inflacja, wzrost obciążeń podatkowych, wojna w Ukrainie oraz powracająca pandemia w sposób bezpośredni związane są z polityką zatrudnienia prowadzoną przez pracodawców. Wielu przedsiębiorców z rosnącym niepokojem obserwuje otoczenie gospodarcze i zastanawia się, w jakim stopniu wpłynie ono na stabilność zatrudnienia w ich zakładach pracy w końcówce 2022 i na początku 2023 roku.

Pracodawcy z branży deweloperskiej i budowlanej już dziś odczuwają niekorzystne skutki ww. okoliczności i wdrażają działania mające na celu ograniczenie kosztów prowadzonej działalności albo rozważają ich wdrożenie w najbliższej przyszłości. Niewątpliwie, w każdej organizacji jednym z największych obciążeń finansowych są koszty związane z szeroko rozumianym zatrudnieniem, stąd właśnie w tym obszarze są (i bez jakichkolwiek wątpliwości będą) czynione „cięcia”.

Mając to wszystko na uwadze, zapraszamy Państwa na szkolenie pt. „Pracodawca w kryzysie – sposoby na ograniczanie kosztów działalności firmy w obszarze zatrudnienia”. Szkolenie odbędzie się w formule stacjonarnej, w dniu 7 grudnia br., w godz. 10.00-13.00, w Biurowcu „Za Bramką” przy ul. Za Bramką w Poznaniu.
Prelegentką będzie mec. Anna Kamińska – wspólnik butikowej Kancelarii Prawa Pracy SZUSZCZYŃSKI KAMIŃSKA (www.szuszczynski.pl) świadczącej obsługę prawną w zakresie prawa HR dla średnich i dużych pracodawców.

Zagadnienia, które będziemy omawiać podczas szkolenia:

  1. Outsourcing pracowniczy – łatwy sposób na obniżenie kosztów, czy droga pełna min i pułapek?
  2. Porozumienie zmieniające oraz wypowiedzenie warunków pracy i płacy z przyczyn dotyczących pracodawcy.
  3. Premie, prowizje, bonusy, nagrody – jak można zrezygnować z ich wypłacania w trudnym czasie?
  4. Powierzenie innej pracy, przestoje oraz zaległe i bezpłatne urlopy.
  5. Jak elastycznie zarządzać czasem pracy w czasach kryzysu?
  6. Zwolnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

Szkolenie bezpłatne dla członków i partnerów Oddziału Poznańskiego PZFD. Zapisy w strefie PZFD i w aplikacji mobilnej.