Światowy Dzień Ziemi w Oddziale Poznańskim PZFD, 22.04.2022 r.

Oddział Poznański przyłącza się do wspólnej akcji PZFD na Dzień Ziemi, która będzie miała miejsce już za kilka dni, 22 kwietnia 2022 r.

Tego dnia, jednocześnie we wszystkich oddziałach naszej organizacji, odbędzie się wielkie sprzątanie świata.

Wydarzenie, poza wymiarem ekologicznym i edukacyjnym, ma mieć jeszcze jeden szczególny wymiar. Chcemy, żeby było ono okazją do integracji pracowników naszych firm, ich dzieci, lokalnej społeczności oraz naszych dziecięcych gości ze szkół i domów dziecka (w tym dzieci z Ukrainy).

Nasza akcja będzie miała miejsce w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Warmińskiej 2 w Poznaniu, w godzinach 9.30-13.30.

W programie sprzątanie świata, warsztaty literacko-ekologiczne dla dzieci, zabawy z nagrodami oraz poczęstunek.

Mamy wielką nadzieję, że nikogo z nas nie zabraknie tego dnia podczas wspólnej akcji. Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 19.04.2022 r.

Co również ważne, z tym wydarzeniem wiąże się konkurs polegający na rywalizacji oddziałów w sprzątaniu wyznaczonych lokalnie terenów (teren przyległy do Ogrodu Dendrologicznego). Ten oddział, który w swoim mieście zbierze najwięcej śmieci, wygrywa puchar PZFD o wartości 40 tys. zł! Wygrany oddział będzie mógł przekazać nagrodę na wybrany przez siebie charytatywny cel pomocowy.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Sprzatanie swiata PL

Sprzatanie swiata UKR