Czy Poznań ponownie stanie na podium? Już w piątek 23.10.2020 r. ogłoszenie wyników X edycji Rankingu Miast

Czy wiesz, że:

  • 2019 rok był najgorszy w zakresie terminowości wydawania WZ dla mieszkaniówki na przestrzeni ostatnich 3 lat (2016-2019)?
  • Zaledwie ¼ decyzji WZ dla inwestycji biurowych w miastach wojewódzkich została wydana w przepisowym terminie?
  • jedynie ponad połowa decyzji PNB dla mieszkaniówki i dla biur została wydana w przepisowym terminie – do 65 dni.

Poznaj szczegółowe wyniki X edycji Rankingu Miast!

Zapraszamy na wideokonferencję, podczas której ogłosimy oficjalne wyniki X edycji Rankingu Miast. W ogłoszeniu wyników wezmą udział prezydenci miast znajdujących się na podium. O  komentarz na żywo poprosiliśmy także ekspertów JLL.

Ranking Miast ma na celu wyłonienie samorządów najbardziej przyjaznych dla rozwoju inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce. Kryterium oceny przy wyborze zwycięzcy jest czas wydawania decyzji o warunkach zabudowy w połączeniu z pokryciem miast planami zagospodarowania przestrzennego oraz czas uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Od ponad 10 lat sprawdzamy jak wygląda sprawność organów administracji w miastach wojewódzkich w przypadku inwestycji mieszkaniowych. Dla 2019 roku sprawdziliśmy dodatkowo sprawność administracji w przypadku inwestycji biurowych i hotelowych oraz rozszerzyliśmy ranking na wszystkie miasta większe niż 100 tys. mieszkańców.